Péče o Tosu a výživa

PÉČE

Péče o tosu není nijak extrémně náročná, avšak musíme psa od štěňátka na manipulaci zvykat (nejenom kvůli domácím úkonům, ale dobře ovladatelného a navyknutého psa pak oceníte obzvláště u veterinárního lékaře).

Srst - zvláštní pozornost věnujeme hlavně v době línání, to je potřebné česat tosu minimálně jednou denně. V ostatní obdobích stáčí méně často, především kvůli odstranění odumřelé srsti. Oči - stačí otřít ospalky, v případě více povislých víček musíme dávat pozor na infekce nebo nechtěné vniknutí cizího předmětu. Uši - tosa má převislé ucho a proto je potřeba uši hlavně v letních měsících kontrolovat zda nehrozí možnost zánětu (kvůli špatné ventilaci a přemnožení bakterií v uchu). Ve zbylých ročních obdobích není nutné do ucha často zasahovat, jen v případě nadměrné tvorby ušního mazu. Zuby - pokud má pes dostatek tvrdých pamlsků/kostí na žvýkání, není extra péče o zuby potřebná. Ale zvyknout psa na sahání do tlamy je nezbytně nutné. Drápy - v případě, že má pes dostatečné množství pohybu po tvrdém povrchu, drápy se obrušují samy vlivem hmotnosti psa (jen u štěňat ne). Zvláštní pozornost musíme věnovat jen drápu na pátém prstu, který si pes pohybem neobrousí (a v případě zanedbání rády zarůstají).

 Samozřejmou složkou péče o Vaše zvíře by měla být pravidelná vakcinace a odčervování dle doporučení vet.lékaře.

Štěňata a rostoucí psy příliš nezatěžujeme, protože velká plemena jsou náchylná na růstové problémy. Lepší je rozdělit vycházky na více kratších několikrát denně, po dosažení tělesné dospělosti (okolo 3 let) jsou tosy rády společníky i na delších procházkách (navykáme postupně).

VÝŽIVA

Tosa inu je molossoidní plemeno, takže potřeba kvalitní výživy, obzvláště v období růstu a vývoje, je nezbytně nutná a krmivem na bázi obilovin ji rozhodně nezajistíte . Naše psy krmíme vysoce kvalitními krmivy celosvětově uznávaných značek i syrovou stravou. V tomto směru je samozřejmé osobní odborné poradenství pro majitele našich štěňátek.

indy.s.nohou

Tvorba www stranek pro chovatele, profesionalni fotograf psu, best web design for breeders